2. Біологічні особливості ярого ріпаку

Вимоги до температури.
Ярий ріпак холодостійка рослина, насіння його починає проростати при 1-3°С тепла. Дружні сходи з'являються через 5-7 днів за температури 9-12°С. Сходи переносять заморозки до мінус 3°С, а в стадії кількох листків - короткочасні заморозки до мінус 7-8°С. Найкраще росте вегетативна маса за помірної температури (18-20°С) Під час цвітіння і достигання насіння сприятливою є температура 23-25°С. Сума середньодобових температур за вегетацію становить 1700-2100°С.
 
Вимоги довологи.
Ярий ріпак - рослина помірної кліматичної зони, краще росте в умовах довгого дня. Він належить до вологолюбних культур. Найбільше води рослини поглинають у період бутонізації-цвітіння. Посуха в цей час значно знижує врожай насіння. У Європі найвищий урожай збирають при сумі річних опадів 450-600 мм. Однак досвід Канади, яка є світовим лідером виробництва насіння ярого ріпаку, підтверджує великі можливості його вирощування у більш жорстких кліматичних умовах. Так, у штатах Альберта і Саскачеван, де в середньому за рік випадає 270-400 мм опадів, безморозний період становить 100-135 днів, максимальна температура сягає 30°С і більше, вирощують 75-80% канадського ріпаку "канола".
 
Вимоги до грунтів.
До ґрунтів ярий ріпак не дуже вимогливий. Краще росте на родючих, не важких за гранулометричним складом, структурних ґрунтах, які мають нейтральну або слабокислу реакцію (в межах рН 6,0-7,0), містять не менше 1,1% гумусу. Не придатні для нього легкі піщані та солонцюваті ґрунти.