5. Догляд за посівами та збирання кормового буряку

Догляд за посівами
Зразу ж після сівби поле коткують. Через 4-6днів, коли бур'яни знаходяться у фазі білої ниточки, проводять досходове боронування. Для знищення бур'янів у пізніших фазах і часткового проріджування рослин буряка застосовують післясходове боронування.
Густоту рослин необхідно сформувати не пізніше з'явлення третьої пари листків. Способи формування такі ж як у цукрового буряка.
Під час вегетації посіви 3-4 рази розпушують. Перший обробіток (шаровку) проводять з допомогою бритв, другий стрільча-стими лапами, наступні долотами. Рекомендується одночасно з останнім розпушенням міжрядь, підгорнути рослини. Це сприяє знищенню бур'янів, прямолінійному розміщенню коренеплодів у рядку, покращенню умов механізованого збирання врожаю.
Захист від бур'янів, шкідників, хвороб як при вирощуванні цукрового буряка.
 
Збирання
Кормовий буряк не слід збирати передчасно, враховуючи значний приріст маси у вересні і жовтні. Проте пізно восени є загроза пошкодження приморозками чи встановлення дощової погоди. Оптимальним строком збирання є перша декада жовтня. Якщо коренеплоди вирівняні за розмірами і врожайність не перевищує 800 ц/га, для збирання врожаю використовують комплекс машин - БМ-6А і РКС-6 або КС-6Б. При вищій урожайності коренеплоди збирають копачами ККГ-1,4.
Важливо зменшити травмування коренеплодів при збиранні, перевезенні і кагатуванні. Зібрані механізмами коренеплоди сильніше пошкоджуються, тому їх згодовують тваринам у першу чергу.