В Україні районовано 14 сортів. Серед них найбільш поширеними є: Буг, Деснянський, Львівський 1, Полонез, Синельниківський 68, Славутич, Скакун, Чернігівський 27 та ін.
Для сівби використовують крупне насіння, яке утворилось у колосках з перших квіток. Використання крупної фракції насіння, за даними досліджень, сприяє підвищенню врожаю зерна вівса на 5 - 6 ц / га . Схожість насіння повинна бути не нижче 92%, чистота не менше 98-99%, сила росту - 80%, маса 1000 насінин - 30-35 г. Перед сівбою або за 2-3 тижні до неї насіння протруюють вітаваксом (3-3,5кг/т), фундазолом (2-Зкг/га) з використанням плівко-утворювачів для інкрустації. Для протруювання використовують такі машини: ПС-10, ПСШ-5, Мобітокс.
Сіють овес сівалками СЗ-3,6, СЗП-3,6А в перші дні весняних польових робіт при настанні фізичної стиглості ґрунту і закінчують сівбу за 2-3 дні. Завдяки більш ранньому утворенню вузлового коріння овес менше терпить від запізнення з сівбою, ніж яра пшениця і ячмінь. Найбільш поширеним способом сівби є звичайний рядковий. Можна також сіяти вузькорядним і перехресним способом.
В умовах, які забезпечують добрий розвиток рослин норму висіву вівса зменшують, а при гірших умовах - збільшують. Зменшують норму висіву також при нестачі вологи. При сівбі вузькорядним і перехресним способом допускається збільшення норми висіву на 15-20%. За рекомендаціями науково-дослідних установ на Поліссі слід висівати 5 - 6 млн схожих насінин на 1 га , у Лісостепу 4 , 5 - 5 , 5 і у Степу - 4-4,5 млн га. Вагова норма висіву залежно від крупності насіння становить від 150 до 200-220 кг/га.
Насіння вівса загортають на меншу глибину, ніж ячменю, але також у зволожений шар ґрунту. На важких зволожених ґрунтах насіння загортають н а 3 - 4 см, на легких ґрунтах з підсохлим верхнім шаром - на 5 - 6 см, у південних районах за посушливої погоди - на 6 - 7 см.