1. Значення та біологічні особливості кормової капусти

Значення
Кормова капуста - цінна культура зеленого конвейєра. Вона є добрим молокогінним кормом, збільшує також жирність молока, містить багато вітамінів (А, В, С, К). Згодовують тваринам у свіжому та засилосованому вигляді. Кормова капуста добре силосується, завдяки підвищеному вмісту цукрів.
Цінність цієї культури в тому, що вона забезпечує високу врожайність, при весняній сівбі - 500-800 ц/га, поукісній 300-400 ц/га, післяжнивній - 150-300 ц/га. Кормову капусту можна використовувати як зелений корм пізно восени і на початку зими (можна збирати в грудні), коли інших зелених кормів вже не має.
 
Біологічні особливості
Кормова капуста дуже холодостійка культура. Сходи витримують приморозки до 6-8°С. Здатна вегетувати при відносно низьких температурах. Однією з біологічних особливостей капусти є надзвичайна вибагливість до вологи. Тому високі сталі врожаї вона дає в зонах достатнього або надмірного зволоження та на зрошуваних землях. Продуктивно використовує осінні опади й інтенсивно нарощує вегетативну масу в цей період.
Культура довгого світлового дня. Світлолюбна - від затінення нижні листки відмирають.
Вона добре росте майже на всіх типах грунтів. Непридатні легкі, піщані, глинисті заболочені грунти. Кормова капуста має широкий діапазон реакції ґрунтового розчину - рН 5-8.
Сорти зареєстровані в Україні: Вєха, Мозкова зелена, Вологодська.