вогнівки — Pyraustidae

 
Поширена повсюдно. Пошкоджує борошно, крупу, висівки і макуху, комбікорм, зерно, сушені фрукти, ягоди та овочі, а також кондитерські вироби.
 
Поширена повсюдно. Гусениці млинової вогнівки пошкоджують крупу (особливо манну), борошно, висівки, рис, зерно, різне насіння, горіхи, сушені овочі, гриби, фрукти, а також кондитерські вироби. Особливо небезпечний шкідник у млинах, де гусениці забруднюють борошно екскрементами, шкурками від линяння, переплітають борошно павутинням, створюючи клубки, які забивають технологічні отвори в машинах.
 
Поширена на Поліссі та в центральних районах Лісостепу. Пошкоджує аґрус і смородину.
Метелик з розмахом крил 27 – 30 мм, передні крила коричневосірі з поперечними темнокоричневими перев’язями, чорною зубчастою лінією по зовнішньому краю і бурою округлою плямою посередині крила; задні крила світліші, ніж передні, з темним краєм. Яйце розміром 0,7 мм, біле, овальне. Гусениця завдовжки 9 – 14 мм, світлозелена, з темними розмитими смугами; грудний та анальний щитки бурі; голова чорна. Лялечка — 7 – 9 мм, коричнева, з 8 зігнутими шипиками на кремастері.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує насінники моркви, пастернаку та інших зонтичних культур.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує капусту, редиску, редьку, ріпак, ріпу, гірчицю.
 
Трапляється повсюдно, але найчисленніша і найбільш шкодочинна в Поліссі та Лісостепу. Пошкоджує капусту, редьку, ріпак, буряки, селеру, щавель, хрін, шпинат.
 
 Поширена в Україні повсюдно, зона високої шкідливості охоплює Степ і південь Лісостепу. Пошкоджує соняшник.
Метелик у розмаху крил 22 – 26 мм, передні крила жовтуватосірі з 3 – 5 чорними цятками посередині і кількома крапками на зовнішньому краї, задні — ясносірі, напівпрозорі. Яйце розміром 0,8 мм, молочнобіле, довгасте. Гусениця завдовжки 15 – 18 мм, жовтозелена з бурочервоними смугами, голова й щиток темнокоричневі. Лялечка завдовжки 9 – 13 мм, коричнева, на кремастері 6 – 7 шипиків з потовщеннями на кінцях.
 
 Поширена повсюдно. Зони значної шкодочинності — Степ і південь Лісостепу. Пошкоджує горох, квасолю, сочевицю, сою, люпин, білу й жовту акацію, гледичію.
Метелик з розмахом крил 22 – 30 мм; передні крила жовтуватосірі з білою та іржавожовтою поперечною смужкою; задні крила світлосірі, напівпрозорі, з темною смужкою по краю. Яйце розміром 0,7 мм, видовженоовальне з сітчастою оболонкою, спочатку молочнобіле, згодом з червоними плямами. Гусениця завдовжки 15 – 22 мм, блідозелена, голова жовтобура. Лялечка розміром 7 – 10 мм, коричнева, блискуча.
 
 Поширений повсюдно, але більшої шкоди завдає у Лісостепу і на півночі степової зони. Гусениця багатоїдна, пошкоджує рослини з 35 родин, особливо буряки, соняшник, кукурудзу, бобові, баштанні та інші культури.
Метелик розміром 18 – 27 мм. Передні крила світлокоричневі з жовтуватобурим малюнком з кількох смужок на зовнішньому краї та світлою плямою посередині.
Яйце 0,8 – 1 мм, плоскоовальне, бруднуватобіле з перламутровим полиском.
 
 В Україні зона значної шкодочинності охоплює лісостепову і північ степової зони, найбільш шкодочинний у західному Лісостепу. Гусениця пошкоджує кукурудзу, коноплю, просо, хміль, соняшник, розвивається на товстостеблих бур’янах.
Метелик розміром 26 – 32 мм, передні крила самця буруватокоричневі з широкою світлою зубчастою смугою вздовж зовнішнього краю і темною плямою біля середини переднього краю; у самки передні крила світліші, біложовті або світлокоричневі.