В Україні зареєстровано понад 100 сортів картоплі. Залежно від напряму використання їх ділять на 4 групи: столові, кормові, технічні та універсальні. Найпоширеніші (70% посівних площ) столові сорти.
Столові- відзначаються високими смаковими якостями, сприятливим співвідношенням білка й крохмалю як 1:12 - 1:16, підвищеним вмістом вітамінів. Придатні для механізованого очищення. Мають добру лежкість.
Кормові - повинні забезпечувати високий вихід кормових одиниць, бути високоврожайними з вмістом білка 2% і більше. Крохмалистість має становити 17—18%. Вміст сухих речовин високий.
Технічні - характеризуються підвищеним (18-25%) вмістом крупнозернистого крохмалю і сухих речовин. Кожний 1% крохмалистості дає можливість економити 30 кг бульб картоплі. Використовуються для виробництва спирту, крохмалю, чіпсів та ін. Найбільш придатні для виробництва чіпсів сорти з низьким вмістом редукованих цукрів - Зарево, Дзвін.
Універсальнівикористовуються на різні цілі.
 
Залежно від тривалості вегетаційного періоду сорти поділяються на:
Ранньостиглі (70-80 днів) - Божедар, Бородянська рожева, Зов, Кобза, Краса, Повінь, Пролісок, Розара та ін.;
Середньоранні (80-90 днів) - Адретта, Берегиня, Водограй, Мавка, Малич, Невська, Обрій, Санте, Цезар та ін.;
Середньостиглі (90-120 днів) - Горлиця, Західний, Либідь, Луговська, Слава, Явір та ін.;
Середньопізні (120-130 днів) - Воловецька, Зарево, Поліська рожева, Ракурс та ін.;
Пізньостиглі (130-150 днів) - Древлянка, Ласунак, Темп.
 
У кожному господарстві рекомендується вирощувати 3-4 сорти: 30-35% площі відводять під ранні та середньоранні, 40-50% - під середньостиглі і 15-30% під середньопізні і пізньостиглі.