8. Особливості вирощування картоплі на грядах

Цей спосіб вирощування картоплі забезпечує кращий водно-повітряний режим. Гряди повільніше, ніж гребені, зволожуються і пересихають. Краще боротися з бур'янамиметодом присипання ґрунтом. Коренева система при міжрядних обробітках менше пошкоджується. Таким способом рекомендується вирощувати картоплю на легких супіщаних, а також на перезволожених ґрунтах.
Восени проводять глибоку оранку, створюючи добрі передумови для розвитку кореневої системи і наростання бульб. Глибока оранка (27-30 см) полегшує комбайнове збирання. Передпосівний обробіток ґрунту проводять переобладнаним культиватором КРН-4,2 з нарізанням гребенів і одночасним внесенням добрив.
Локальне внесення сипучого гнойового компосту проводять переобладнаним РОУ-6 на поверхню між гребенями. При розпушенні основи гряди на 30—40 см одночасно вносять аміачну воду.
Садять саджалкою КСМ-6, переробленою за схемою 110x30 см, або саджалкою СКМ-ЗА.
У гряді висаджують два рядки на відстані 25-30 - до 40 см. Між бульбами в рядку відстань 40-60 см. Глибина садіння 8-10 см. Ширина міжрядь -140 см. Бульби повинні мати 80-120 г. По центру гряди навесні проводять глибоке розпушування (щілювання) на глибину 45-60 см.
Догляд звичайний. Якщо поле забур'янене, то проводять декілька міжрядних обробітків, поступово присипаючи бур'яни в міру їх відростання. В умовах чистого від бур'янів поля обробляють за "голландською технологією", тобто після появи сходів висотою 5-6 см, гряду остаточно формують шнековим підгортачем.
Норма садіння 30-35 - 45-50 тис. бульб на 1 га.
 
Для грядової технології потрібна така техніка.
1. КРН-4,2 - замість тукових банок ставлять бункер для локального внесення добрив і формування гряд.
2. Розпушувач-щільовач для передпосадкового розпушення гряди і післяпосадкового розпушення міжрядь.
3. Саджалка, переобладнана на 110x30 см.
4. Культиватор дисково-лаповий для міжрядного обробітку картоплі на грядах. Міжряддя обробляються широкими (520 мм) лапами, а гряда формується дисками.
5. Культиватор шнековий, формує гряди активними робочими органами у вигляді шнеків-лопатей правої і лівої навивки.