9. Вирощування картоплі за голландською технологією

Голландська технологія забезпечує врожайність 400 ц/га і більше. Необхідно дотримуватись чергування культур у сівозміні, повертатись на одне і те ж поле не раніше, ніж через 4 роки. Вміст гумусу в ґрунті не нижче 2%. Органічні добрива (40-50 т/га) вносяться під попередник або перед зяблевою оранкою. Норма внесення мінеральних добрив висока N 100-140 Р120-150 К180-220
Навесні важкими боронами (БЗТС-1,0) закривають вологу. Перед садінням ґрунт обробляють вертикальною фрезою (КВФ-2,8; КВФ-4; КФГ-3,6) на глибину 10-12 см. Ці агрегати за один прохід добре розпушують ґрунт, вирівнюють і прикотковують поверхню.
Насіння в Голландії використовується менших розмірів -35-55 мм. На 1га висаджують 45-50 тис. бульб, або приблизно 2,5 т/ га. Відстань між бульбами 22-24 см, ширина міжрядь - 75 см. Загортається насіння мілко на глибину 6 см, бо пізніше на гребінь насипається ґрунт. Важливо, щоб бульби знаходились на однаковій глибині, що сприяє одночасній появі сходів і дружному утворенню стебел. На 1 га має бути 300 тис. стебел.
Догляд за посівами полягає у формуванні (підгортанні) гребенів за допомогою фрези КФМ-2,8. Насипається  шар розпушеного ґрунту (5-6 cm) і утворюється гребінь висотою до 25 см. Площина вершини становить 15-20 см, а висота ґрунту над бульбами - 10-12 см. Формують гребені через 14-16 днів після садіння, коли можна максимально знищити бур'яни.
Після створення розпушеного гребеня голландська технологія ніяких механічних обробітків міжрядь не передбачає. Гербіциди при необхідності вносять тільки під середньостиглі і пізньостиглі сорти. Насипання ґрунту дозволяє ранньостиглим сортам самостійно перемогти бур'яни. Бур'яни виходять на поверхню тільки в другій половині вегетації, після цвітіння картоплі.
Отже, крім обов'язкового дотримання всіх агротехнічних вимог, основна перевага голландської технології полягає в тому, що зменшується кількість міжрядних розпушувань (а отже, і пошкодження кореневої системи), створюється розпушений гребінь (а не запресований, що одержуємо при використанні лаппідгортачів) і кращі умови для наростання бульб.
Під час вегетації посіви обробляють від шкідників і хвороб.
На насінних ділянках при досягненні у 70-75% бульб розмірів садильних фракцій проводять десикацію реглоном. Через два тижні, коли в бульб огрубіє і зміцніє шкірка, урожай збирають. Для захисту від травмування бульб, всі робочі органи агрегатів покриті гумою.