3. Попередники, оброіток грунту та удобрення льону олійного

Попередники.
Кращими попередниками для льону олійного є багаторічні трави, озимі зернові, зернові бобові культури, просапні та ін. Щоб запобігти ураженню хворобами (фузаріозом та ін.), льон не рекомендується сіяти після соняшника. Для зменшення пошкодженості блохою, льон не сіють після капустяних культур. На те саме поле льон олійний можна повертати не раніше, як через 5-6років. Льон є добрим попередником для зернових культур.
 
Обробіток ґрунту.
Після збирання попередника проводять лущення стерні на глибину 6-8 см, після чого орють на глибину 27-30 см. Після появи на зораному полі сходів бур'янів, їх знищують поверхневими обробітками.
Навесні зяб боронують для зменшення втрат вологи. Перед сівбою поле культивують, а в суху погоду додатково коткують. Найкраще використовувати для передпосівного обробітку ґрунту комбіновані агрегати.
 
Удобрення.
Льон добре реагує на внесення добрив. Найбільшу кількість азоту він засвоює з початку фази з'явлення сходів до цвітіння. Фосфор необхідний рослинам впродовж всього періоду вегетації. Потреба в калійних добривах збільшується під час бутонізації-цвітіння та утворення насіння.
Під льон вносять мінеральні добрива з такою орієнтовною нормою: N45-60P60-80К60-90. Для одержання високого врожаю, фосфорні і калійні добрива необхідно вносити під глибоку зяблеву оранку, азотні - навесні під культивацію. Необхідно враховувати, що нерівномірне внесення добрив по полю, неякісне мілке загортання в ґрунт може підвищувати їх концентрацію і викликати опіки кореневої системи, особливо в суху погоду. Льон олійний добре реагує на післядію мінеральних та органічних добрив.