2. Біологічні особливості льону олійного

Вимоги до температури.
Льон олійний вимогливіший до тепла, ніж льон-довгунець. Мало потребує тепла і вологи під час проростання насіння. Тривалість набубнявіння 50 год., насіння починає проростати за температури 3-5°С, сходи з'являються при 6°С. Сходи льону витримують приморозки до мінус 3-4°С, а рослини двотижневого віку - до мінус 6°С. Проте культура вимоглива до тепла (20-22°С) під час достигання. За хмарної погоди із зниженням температури достигає повільно.
 
Вимоги до вологи.
Льон олійний є посухостійкою культурою. Потреба у воді менша, ніж у льону-довгунцю, проте коефіцієнт транспірації в нього великий - 420-690. Коли не вистачає води в першій половині вегетації, фази розвитку набагато скорочуються, урожай зменшується. Коренева система порівняно з іншими культурами відносно малорозвинута, але характеризується високою всмоктувальною здатністю. Вона постійно росте вглиб і засвоює вологу з глибших шарів ґрунту, завдяки цьому має вищу посухостійкість порівняно з іншими ярими культурами.
 
Вимоги до ґрунту.
Льон вимогливий до родючості ґрунту. На1 ц врожаю насіння він виносить з ґрунту в 2-3 рази більше азоту,фосфору і калію, ніж зернові культури. Зважаючи на це, посіви льону треба розміщувати на ґрунтах з достатнім вмістом доступних поживних речовин. Кращими ґрунтами для нього є чорноземи і каштанові. На важких заболочених і солонуватих ґрунтах сіяти не варто.