3. Технологія вирощування арахісу

Попередники        
Кращими попередниками арахісу є зернові та удобрені просапні культури.
 
Обробіток грунту  
Після стерньових попередників проводять 1-2    лущення та зяблеву оранку на глибину 25-30 см. Після просапних культур поле відразу орють на глибину 25-30 см. Глибока оранка сприяє формуванню плодів у грунті.
Навесні закривають вологу за допомогою важких борін. Від початку польових робіт до сівби арахісу є значний проміжок часу (30-45 днів), який необхідно використати для боротьби з бур'янами. Після появи сходів бур'янів поле культивують на глибину 10-12 см. Вдруге бур'яни знищують передпосівним обробітком грунту.
 
Удобрення
Органічні добрива краще вносити під попередник. Фосфорні і калійні добрива вносять восени під оранку. Норма внесення - Р40-60К40-60. Якщо в грунті відсутні бульбочкові бактерії або вони недостатньо інтенсивно працюють, необхідно вносити азотні добрива, особливо на менш родючих грунтах. Азотні добрива вносять під культивацію або у підживлення. Проте проблему забезпечення азотом необхідно вирішувати агротехнічними заходами, обробкою насіння ризоторфіном, щоб повністю використати здатність арахісу як бобової культури до азотфіксації.
 
СІВБА
Спосіб сівби  
Сіють арахіс широкорядним способом з відстанню між рядками 70 см. Висівають арахіс сівалками із спеціальними пристосуваннями.
 
Глибина сівби
Глибина загортання насіння становить 6-8 см, в умовах нестачі вологи її збільшують до 8-10 см.
Норма висіву         
Сіють арахіс вилущеним насінням, а також цілими або розломаними на 2-3 частини бобами. На 1 м рядка висівають 10-12 насіни, або 4-6 бобів, що відповідає нормі висіву насіння 50-80 кг/га, бобів на 25-30% більше. Оптимальна густота стояння рослин, залежно від сорту й умов зволоження, становить 100-120 тис. га. Перед сівбою насіннєвий матеріал протруюють фундазолом. У день сівби обробляють бактеріальним добривом. Обробку проводять у закритих приміщеннях, не допускаючи попадання прямого сонячного проміння, яке вбиває бульбочкові бактерії.
 
Строки сівби 
Сіють арахіс пізно, коли грунт на глибині 10 см прогрівається до14-15°С.В умовах України такий температурний режим встановлюється орієнтовно 10-30 травня. Тривалість вегетаційного періоду арахісу 115-130 днів, у ранньостиглих сортів і до 150-170 днів - у середньо- і пізньостиглих. Враховуючи обмежений період з оптимальним температурним режимом (90 днів), в Україні можна вирощувати лише ранньостиглі сорти. Заслуговує на увагу розсадний метод вирощування.
Розломані і цілі боби можна висівати на 5-7 днів раніше при дещо нижчій температурі грунту.
В Україні краще вирощувати сорти з прямостоячою формою куща: Жолудь, Українська Валенсія та ін.