6.2. Догляд за посівами та збирання пивоварного ячменю

Догляд за посівами.
Під час росту посіви необхідно захистити від бур'янів, хвороб, шкідників, вилягання. Використовуються ті ж гербіциди, що й для ячменю на кормові цілі. На посівах пивоварного ячменю не варто застосовувати максимально рекомендованих норм гербіцидів, щоб не викликати деформацію колоса, зерен.
Перший обробіток фунгіцидами проводять у фазі прапорцевого (верхнього) листка (при сильному ураженні хворобами можливі більш ранні строки обприскування). Вдруге посіви обробляють у фазі колосіння.
При загущенні посівів, надмірних опадах можливе вилягання посівів. Для запобігання виляганню застосовують хлормекват-хлорид, терпал С, стабілан.
Високу врожайність зерна одержують за таких орієнтовних показників структури посіву: на 1 м2 270-280 рослин, 780-800 колосів, коефіцієнт кущіння рівний 3, у колосі міститься 16-18 зерен, маса 1000 зерен 42-45 г.
 
Збирання.
Пивоварний ячмінь збирають у фазі повної стиглості (вологість зерна не більше 16-18%) прямим комбайнуванням. При такій вологості зерно має найбільшу цінність. При перестою ячменю зменшується кількість крохмалю в зерні внаслідок посиленого дихання. Надмірна волога та низька температура повітря в період повної стиглості негативно відображається на життєздатності насіння пізніших строків збирання.
На пивоварні цілі ячмінь сушать на сушарках так само, як насіння, при невисоких температурах (максимальний підігрів повітря 35 -40°С), щоб не допустити втрати схожості від перегріву.